Specifications
| Alternator Charging Current | 150 A |
| Voltage | 12 V |
| Vehicle Main Current | for vehicles with 12V main current |
| Number of ribs | 7 |
| Pulleys | with freewheel belt pulley |
| Cooling Type | Air cooled |
| Rotation Direction | Clockwise rotation |
| Belt Pulley Ø | 52 mm |
| Fastening Type | Four-point mounting |
Shipping Details
| Weight | 6.07 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | China |
€313.97
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates