ACPS-ORIS
022-161
Trailer Hitch
Article to be discontinued
Specifications
| Trailer Hitch | with rigid ball head |
| D-Value | 7.63 kN |
| Nose Load | 75 kg |
| Towed Weight | 1400 kg |
| Test Mark | EC0925 |
| Mounting Time | 1 in hours |
Shipping Details
| Weight | 16.0 Kg |
| Customs Code | 870829 |
| Country of Origin | Hungary |
No longer available