ACPS-ORIS
035-642
Trailer Hitch
Specifications
| Trailer Hitch | with rigid ball head |
| D-Value | 11.93 kN |
| Nose Load | 80 kg |
| Towed Weight | 2000 kg |
| Test Mark | ECE4_3609 |
| Mounting Time | 1.5 in hours |
Shipping Details
| Weight | 22.0 Kg |
| Customs Code | 870829 |
| Country of Origin | Hungary |
€242.92
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
Fit Vehicles
CITROËN
18 vehicles
JUMPY
2007 - 2016
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| JUMPY II (VF7) 2.0 HDi 140 | 2007-01 - 2016-03 | 100 | 136 | 1997 | |
| JUMPY II (VF7) 2.0 HDi 165 | 2010-07 - 2016-03 | 120 | 163 | 1997 | |
| JUMPY II (VF7) 2.0 HDi 95 | 2011-07 - 2016-03 | 72 | 98 | 1997 | |
| JUMPY II (VF7) 2.0 i | 2007-01 - 2016-03 | 103 | 140 | 1997 | |
| JUMPY II Van 2.0 HDi 120 | 2007-01 - 2016-03 | 88 | 120 | 1997 | |
| JUMPY II Van 2.0 HDi 140 | 2007-01 - 2016-03 | 100 | 136 | 1997 | |
| JUMPY II Van 1.6 HDi 90 8V | 2007-01 - 2016-03 | 66 | 90 | 1560 | |
| JUMPY II (VF7) 1.6 HDi 90 16V | 2007-01 - 2016-03 | 66 | 90 | 1560 | |
| JUMPY II (VF7) 2.0 HDi 120 | 2007-01 - 2016-03 | 88 | 120 | 1997 | |
| JUMPY II (VF7) 2.0 HDi 125 | 2011-07 - 2016-03 | 94 | 128 | 1997 | |
| JUMPY II Van 2.0 HDi 125 | 2011-07 - 2016-03 | 94 | 128 | 1997 | |
| JUMPY II Van 2.0 HDi 95 | 2011-07 - 2016-03 | 72 | 98 | 1997 | |
| JUMPY II Van 1.6 HDi 90 16V | 2007-01 - 2016-03 | 66 | 90 | 1560 | |
| JUMPY II Van 2.0 HDi 165 | 2010-07 - 2016-03 | 120 | 163 | 1997 | |
| JUMPY II Van 2.0 i | 2007-01 - 2016-03 | 103 | 140 | 1997 | |
| JUMPY II Van 2.0 HDi 120 4x4 | 2010-01 - 2016-03 | 88 | 1997 | ||
| JUMPY II Van 2.0 HDi 125 4x4 | 2011-07 - 2016-03 | 94 | 1997 | ||
| JUMPY II (VF7) 1.6 HDi 90 8V | 2007-01 - 2016-03 | 66 | 90 | 1560 |
FIAT
18 vehicles
SCUDO
2007 - 2016
PEUGEOT
19 vehicles
EXPERT
2007 - ...
TOYOTA
4 vehicles
PROACE
2013 - 2016
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| PROACE Van (MDX_) 2.0 D (MDX6) | 2013-06 - 2016-03 | 120 | 163 | 1997 | |
| PROACE Van (MDX_) 1.6 D (MDX9) | 2013-06 - 2016-03 | 66 | 90 | 1560 | |
| PROACE Van (MDX_) 2.0 D (MDX3) | 2013-06 - 2016-03 | 94 | 128 | 1997 | |
| PROACE Van (MDX_) 2.0 D 4x4 (MDX4) | 2013-06 - 2016-03 | 94 | 128 | 1997 |