Rear
Dimensions and size
| Length | 400 | mm |
Specifications
| Fitting Position | Rear |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with cap |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with integrated wiper blade |
| Vehicle Equipment | for vehicles with tailgate |
| Packaging length | 45.7 cm |
| Packaging width | 9.1 cm |
| Packaging height | 4.1 cm |
| Material | PBT |
| Material | GRP (Glass fibre Reinforced Plastic) |
Shipping Details
| Weight | 0.171 Kg |
| Customs Code | 851240 |
| Country of Origin | Germany |
€9.51
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
ABAKUS
ASAM AUTOMOTIVE
65221
Aslyx
AS-570069
BUGIAD
BMC19426
CAUTEX
752579
752633
760003
760026
DPA
99550945602
99550946102
99550946502
FARE SA
21679
21731
21880
21895
GOOM
WI-0115
KRAFT AUTOMOTIVE
0710036
0710228
0710230
NTY
Oyodo
95B9038-OYO
95B9082-OYO
PLYOM
P752579
P752633
P760003
P760026
RIDEX
301W0187
301W0222
SKODA
1K8955435
5L6955425
5L6955707
STC
T468069
T468132
T468426
T468451
Stark
SKWA-0930222
TOPRAN
VAG
VW
alp
ALP-006405
Fit Vehicles
VW
39 vehicles
MULTIVAN
2015 - 2024
TRANSPORTER
2015 - 2024
Alternatives
€14.36
Dispatch on next business day
€14.79
Dispatch on next business day
€15.46
Dispatch on next business day
€13.92
Dispatch on next business day
€7.00
Dispatch on next business day