Front
Specifications
| Fitting Position | Front |
| Suspension | for vehicles without AMG suspension |
| Spring Type | for vehicles with air suspension |
| Braking/Driving Dynamics | for vehicles with Airmatic DC |
| Braking/Driving Dynamics | for vehicles with ADS |
| Shock Absorber Mounting Type | Top yoke |
| Shock Absorber Mounting Type | Bottom Fork |
| replacement in pairs recommended | |
| Manufactured in | The Netherlands |
| Packaging length | 88 cm |
| Packaging width | 20 cm |
| Packaging height | 21 cm |
| Net weight | 9.8 kg |
| Weight | 11.3 kg |
Shipping Details
| Weight | 9.8 Kg |
| Customs Code | 870880 |
| Country of Origin | United States |
€601.46
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns