Rear Axle Right
No longer deliverable by the manufacturer
Specifications
| Fitting Position | Rear Axle Right |
| Shock Absorber Type | Oil Pressure |
| Shock Absorber Design | Suspension Strut |
| Shock Absorber Mounting Type | Top yoke |
| Shock Absorber Mounting Type | Bottom Fork |
| Spring Type | for vehicles with air suspension |
| Braking/Driving Dynamics | for vehicles with Magnetic Ride |
| replacement in pairs recommended | |
| paired article number | MR-3440 |
| Manufactured in | Mexico |
| Packaging length | 73 cm |
| Packaging width | 16 cm |
| Packaging height | 16 cm |
| Net weight | 3.8 kg |
| Weight | 4.3 kg |
Shipping Details
| Weight | 4.3 Kg |
| Customs Code | 870880 |
| Country of Origin | Mexico |
No longer available