Specifications
| Belt Pulley Ø | 110 mm |
| Capacity Compressor | 177 cc |
| Compressor ID | 10S17C |
| Compressor Oil | PAG 100 |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with PAG compressor oil |
| Inlet Diameter | 18 mm |
| Outlet Diameter | 15.3 mm |
| Number of grooves | 5 |
| Number of pins | 3 |
| Oil Fill Quantity | 180 ml |
| Plug Type | Female |
| Refrigerant | R 134a |
| Voltage | 12 V |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with magnetic clutch |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with diode |
Shipping Details
| Weight | 7.703 Kg |
€151.73
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns