Specifications
| Belt Pulley Ø | 140 mm |
| Capacity Compressor | 160 cc |
| Compressor ID | V5 |
| Compressor Oil | PAG 46 |
| Connector Shape | oval |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with PAG compressor oil |
| Inlet Diameter | 30.6 mm |
| Outlet Diameter | 16.5 mm |
| Number of grooves | 1 |
| Number of pins | 2 |
| Oil Fill Quantity | 200 ml |
| Plug Type | Female |
| Refrigerant | R 134a |
| Voltage | 12 V |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with magnetic clutch |
Shipping Details
| Weight | 7.693 Kg |
€132.34
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates