Specifications
| Belt Pulley Ø | 110 mm |
| Capacity Compressor | 160 cc |
| Compressor ID | VS16 |
| Compressor Oil | PAG 46 |
| Connector Shape | rectangular |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with PAG compressor oil |
| Inlet Diameter | 18.3 mm |
| Outlet Diameter | 10 mm |
| Number of grooves | 4 |
| Number of pins | 2 |
| Oil Fill Quantity | 130 ml |
| Plug Type | Male |
| Refrigerant | R 134a |
| Voltage | 12 V |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with magnetic clutch |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with diode |
Shipping Details
| Weight | 7.258 Kg |
€288.97
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns