Specifications
| Belt Pulley Ø | 110 mm |
| Capacity Compressor | 2 cc |
| Compressor ID | 5SEU12C |
| Compressor Oil | PAG 46 |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with PAG compressor oil |
| Inlet Diameter | 26.2 mm |
| Outlet Diameter | 20 mm |
| Number of grooves | 6 |
| Oil Fill Quantity | 120 ml |
| Refrigerant | R 134a |
Shipping Details
| Weight | 5.882 Kg |
€169.96
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
CITROËN
FIAT
FORD
GMC
OPEL
PEUGEOT
VAUXHALL
Cross-Reference Numbers
AKS DASIS
850572N
851555N
851603N
851604N
852989N
859007N
AUTO AIR GLOUCESTER
141447
141447P
141447R
141469
141512
147489
Airstal
BEHR HELLA SERVICE
8FK351007261
8FK351007761
8FK351114291
8FK351114791
8FK351340011
8FK351340511
BOSCH
CITROËN
1537745
1607883080
1637179180
4709128
55702161
55703721
55703917
5E5275900
648760
6854093
6854104
93190815
93193972
9S5119D623BA
DRI
700510377
FIAT
1537745
1607883080
1637179180
4709128
55702161
55703721
55703917
5E5275900
648760
6854093
6854104
93190815
93193972
9S5119D623BA
FORD
1537745
1607883080
1637179180
4709128
55702161
55703721
55703917
5E5275900
648760
6854093
6854104
93190815
93193972
9S5119D623BA
FRIGAIR
92030103
93030103
94030103
GMC
1537745
1607883080
1637179180
4709128
55702161
55703721
55703917
5E5275900
648760
6854093
6854104
93190815
93193972
9S5119D623BA
KLITECH
KT1903
KT1903OE
KT1904
KT1904OE
KT9819
LIZARTE
810404005
810404006
810404008
811040032
MAHLE
MOTRIO
8671017718
NISSENS
OPEL
1537745
1607883080
1637179180
4709128
55702161
55703721
55703917
5E5275900
648760
6854093
6854104
93190815
93193972
9S5119D623BA
PEUGEOT
1537745
1607883080
1637179180
4709128
55702161
55703721
55703917
5E5275900
648760
6854093
6854104
93190815
93193972
9S5119D623BA
SCHLIECKMANN
6017K103
6017K331
6017K332
6037K419
VAN WEZEL
1700K103
3700K419
VAUXHALL
1537745
1607883080
1637179180
4709128
55702161
55703721
55703917
5E5275900
648760
6854093
6854104
93190815
93193972
9S5119D623BA
WAECO
8880120393
Fit Vehicles
Alternatives
€184.91
Dispatch on next business day
€201.79
Dispatch on next business day
€235.18
Dispatch on next business day
€253.09
Dispatch on next business day
€230.16
Dispatch on next business day