Specifications
| Core Depth | 16 mm |
| Core Length | 405 mm |
| Core Width | 359 mm |
| Chemical Properties | Corrosion resistant |
| Inlet Diameter | 11.8 mm |
| Material | Aluminium |
| Outlet Diameter | 11.8 mm |
Shipping Details
| Weight | 3.695 Kg |
| Weight Volumetric | 22.17 Kg |
€40.09
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates