Specifications
| Core Depth | 16 mm |
| Core Length | 549 mm |
| Core Width | 378 mm |
| Chemical Properties | Corrosion resistant |
| Inlet Diameter | 14.2 mm |
| Material | Aluminium |
| Supplementary Article/Supplementary Info | with nitrogen filling |
| Outlet Diameter | 8.5 mm |
| Refrigerant | R 134a |
| Refrigerant | R 1234yf |
Shipping Details
| Weight | 2.931 Kg |
| Weight Volumetric | 17.586 Kg |
€47.84
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns