Specifications
| Cooling fins material | Aluminium |
| Core Depth | 34 mm |
| Core Length | 632 mm |
| Core Width | 416 mm |
| Inlet Diameter | 32.5 mm |
| Outlet Diameter | 32.5 mm |
| Radiator type | Mechanically jointed cooling fins |
| Supplementary Article/Supplementary Info | with oil cooler |
| Water Tank Material | Plastic radiator |
Shipping Details
| Weight | 5.605 Kg |
| Weight Volumetric | 22.42 Kg |
€82.60
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates