Specifications
| Cooling fins material | Aluminium |
| Core Depth | 40 mm |
| Core Length | 550 mm |
| Core Width | 408 mm |
| Inlet Diameter | 40 mm |
| Outlet Diameter | 40 mm |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Supplementary Article/Supplementary Info | with gaskets/seals |
| Water Tank Material | Plastic radiator |
Shipping Details
| Weight | 5.613 Kg |
| Weight Volumetric | 22.452 Kg |
€81.96
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates