Specifications
| Cooling fins material | Aluminium |
| Core Depth | 32 mm |
| Core Length | 529 mm |
| Core Width | 285 mm |
| Inlet Diameter | 32 mm |
| Outlet Diameter | 32 mm |
| Radiator type | Mechanically jointed cooling fins |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with frame |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with thermostat |
| Water Tank Material | Plastic radiator |
Shipping Details
| Weight | 3.923 Kg |
| Weight Volumetric | 15.692 Kg |
€36.49
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates