Specifications
| Cooling fins material | Aluminium |
| Core Depth | 23 mm |
| Core Length | 540 mm |
| Core Width | 378 mm |
| Inlet Diameter | 35 mm |
| Outlet Diameter | 35 mm |
| Radiator type | Mechanically jointed cooling fins |
| Supplementary Article/Supplementary Info | with gaskets/seals |
| Water Tank Material | Plastic radiator |
Shipping Details
| Weight | 3.793 Kg |
| Weight Volumetric | 15.172 Kg |
€57.39
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates