Specifications
| Cooling fins material | Aluminium |
| Core Depth | 23 mm |
| Core Length | 460 mm |
| Core Width | 297 mm |
| Inlet Diameter | 27 mm |
| Outlet Diameter | 27 mm |
| Radiator type | Mechanically jointed cooling fins |
| Water Tank Material | Plastic radiator |
Shipping Details
| Weight | 2.95 Kg |
| Weight Volumetric | 11.8 Kg |
€33.75
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates