Specifications
| Cooling fins material | Aluminium |
| Core Depth | 18 mm |
| Core Length | 580 mm |
| Core Width | 322 mm |
| Inlet Diameter | 35 mm |
| Outlet Diameter | 35 mm |
| Radiator type | Mechanically jointed cooling fins |
| Water Tank Material | Plastic radiator |
Shipping Details
| Weight | 3.528 Kg |
| Weight Volumetric | 14.112 Kg |
€56.84
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates