Specifications
| Cooling fins material | Aluminium |
| Core Depth | 32 mm |
| Core Length | 573 mm |
| Core Width | 448 mm |
| Inlet Diameter | 36 mm |
| Outlet Diameter | 36 mm |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Water Tank Material | Plastic radiator |
Shipping Details
| Weight | 3.549 Kg |
| Weight Volumetric | 14.196 Kg |
€160.21
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns