Specifications
| Cooling fins material | Aluminium |
| Core Depth | 34 mm |
| Core Length | 610 mm |
| Core Width | 415 mm |
| Inlet Diameter | 35 mm |
| Outlet Diameter | 35.5 mm |
| Radiator type | Mechanically jointed cooling fins |
| Supplementary Article/Supplementary Info | with oil cooler |
| Water Tank Material | Plastic radiator |
Shipping Details
| Weight | 6.925 Kg |
| Weight Volumetric | 27.7 Kg |
€82.24
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns