Specifications
| Cooling fins material | Aluminium |
| Core Depth | 32 mm |
| Core Length | 610 mm |
| Core Width | 528 mm |
| Inlet Diameter | 36 mm |
| Outlet Diameter | 36 mm |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Supplementary Article/Supplementary Info | with oil cooler |
| Water Tank Material | Plastic radiator |
Shipping Details
| Weight | 7.56 Kg |
| Weight Volumetric | 30.24 Kg |
€106.36
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates