Specifications
| Cooling fins material | Aluminium |
| Core Depth | 40 mm |
| Core Length | 640 mm |
| Core Width | 468 mm |
| Inlet Diameter | 42 mm |
| Outlet Diameter | 42 mm |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Supplementary Article/Supplementary Info | with oil cooler |
| Water Tank Material | Plastic radiator |
Shipping Details
| Weight | 7.912 Kg |
| Weight Volumetric | 31.648 Kg |
€117.55
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates