Specifications
| Cooling fins material | Aluminium |
| Core Depth | 32 mm |
| Core Length | 590 mm |
| Core Width | 359 mm |
| Inlet Diameter | 34 mm |
| Outlet Diameter | 34 mm |
| Radiator type | Mechanically jointed cooling fins |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with thermostat |
| Water Tank Material | Plastic radiator |
Shipping Details
| Weight | 5.283 Kg |
| Weight Volumetric | 21.132 Kg |
€34.69
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates