Specifications
| Cooling fins material | Aluminium |
| Core Depth | 16 mm |
| Core Length | 605 mm |
| Core Width | 348 mm |
| Inlet Diameter | 35 mm |
| Outlet Diameter | 35 mm |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Supplementary Article/Supplementary Info | with gaskets/seals |
| Water Tank Material | Plastic radiator |
Shipping Details
| Weight | 4.776 Kg |
| Weight Volumetric | 19.104 Kg |
€68.44
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates