Specifications
| Cooling fins material | Aluminium |
| Core Depth | 24 mm |
| Core Length | 781 mm |
| Core Width | 470 mm |
| Inlet Diameter | 32 mm |
| Outlet Diameter | 32 mm |
| Radiator type | Mechanically jointed cooling fins |
| Water Tank Material | Plastic radiator |
Shipping Details
| Weight | 5.795 Kg |
| Weight Volumetric | 23.18 Kg |
€72.42
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
NISSAN
OPEL
RENAULT
VAUXHALL
Cross-Reference Numbers
4SEASONS
123139
123140
AKS DASIS
160003N
560133N
680287N
ARD
313398
313399
AURADIA
RT2313
RT2360
AUTOGAMMA
103351
103601
BEHR HELLA SERVICE
8MK376700361
8MK376771771
FRIGAIR
02092032
GERI
23547
23613
JDEUS
RA0230790
RA0230800
KAGER
313398
313399
KLOKKERHOLM
6062302313
6062302360
KÜHLER SCHNEIDER
0600541
0900151
MAGNETI MARELLI
MAHLE
MOTRIO
8660003495
NISSAN
2140000QAP
2140000QAR
2140000QAT
2140000QAU
4412816
4412817
4414578
4414579
4417578
4417579
7711368941
7711368942
8200019380
8200019381
8200297815
8200297816
91168177
91168178
93190538
93190887
93190888
93198055
93852185
93852186
95522439
95527580
NISSENS
NOR
6062206
6062207
OPEL
2140000QAP
2140000QAR
2140000QAT
2140000QAU
4412816
4412817
4414578
4414579
4417578
4417579
7711368941
7711368942
8200019380
8200019381
8200297815
8200297816
91168177
91168178
93190538
93190887
93190888
93198055
93852185
93852186
95522439
95527580
QUINTON HAZELL
QER2080
QER2082
RENAULT
2140000QAP
2140000QAR
2140000QAT
2140000QAU
4412816
4412817
4414578
4414579
4417578
4417579
7711368941
7711368942
8200019380
8200019381
8200297815
8200297816
91168177
91168178
93190538
93190887
93190888
93198055
93852185
93852186
95522439
95527580
SCHLIECKMANN
60432313
60432360
VAN WEZEL
43002313
43002360
VAUXHALL
2140000QAP
2140000QAR
2140000QAT
2140000QAU
4412816
4412817
4414578
4414579
4417578
4417579
7711368941
7711368942
8200019380
8200019381
8200297815
8200297816
91168177
91168178
93190538
93190887
93190888
93198055
93852185
93852186
95522439
95527580
VERTAT
103601
Fit Vehicles
Alternatives
€116.55
Dispatch on next business day
€87.01
Dispatch on next business day
€82.20
Dispatch on next business day
€105.55
Dispatch on next business day