Specifications
| Cooling fins material | Aluminium |
| Core Depth | 16 mm |
| Core Length | 688 mm |
| Core Width | 360 mm |
| Inlet Diameter | 40 mm |
| Outlet Diameter | 40 mm |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Supplementary Article/Supplementary Info | with oil cooler |
| Water Tank Material | Plastic radiator |
Shipping Details
| Weight | 4.645 Kg |
| Weight Volumetric | 18.58 Kg |
€65.44
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns