Specifications
| Cooling fins material | Aluminium |
| Core Depth | 22 mm |
| Core Length | 738 mm |
| Core Width | 375 mm |
| Inlet Diameter | 35 mm |
| Outlet Diameter | 35 mm |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Supplementary Article/Supplementary Info | with oil cooler |
| Water Tank Material | Plastic radiator |
Shipping Details
| Weight | 5.513 Kg |
| Weight Volumetric | 22.052 Kg |
€72.58
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns