Specifications
| Cooling fins material | Aluminium |
| Core Depth | 32 mm |
| Core Length | 452 mm |
| Core Width | 418 mm |
| Inlet Diameter | 33 mm |
| Outlet Diameter | 33 mm |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with frame |
| Supplementary Article/Supplementary Info | with oil cooler |
| Water Tank Material | Plastic radiator |
Shipping Details
| Weight | 4.04 Kg |
| Weight Volumetric | 16.16 Kg |
€77.73
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates