Specifications
| Hub Inner Diameter | 33.4 mm |
| Hub mounting bore diameter | 10.5 mm |
| Hub Outer Diameter | 89 mm |
| Pitch Circle Diameter, hub | 66 mm |
| Number of mounting bores on the hub | 6 |
| Pitch Circle Diameter, clutch pressure plate | 258 mm |
| Inner Diameter Tread | 154 mm |
| Clutch Pressure Plate Outer Diameter | 244 mm |
| Number of mounting bores on the clutch pressure plate | 6 |
| Number of Teeth | 135 |
| Observe service information |
Shipping Details
| Weight | 11.887 Kg |
| Customs Code | 870893 |
| Country of Origin | United Kingdom |
€383.22
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates