No longer deliverable by the manufacturer
Product has been replaced by:
0 332 019 204
Specifications
| Switch Function | Normally Open Contact |
| Current Strength | 20 A |
| Voltage | 24 V |
| Number of pins | 5 |
| Housing Type | Synthetic Material Housing |
| Switch Function | without light dimmer function |
| Temperature range from | -40 °C |
| Temperature range to | 85 °C |
| Supplementary Article/Supplementary Info | without holder |
| Trade Numbers | MR206 |
Shipping Details
| Weight | 0.03 Kg |
| Customs Code | 853641 |
| Country of Origin | Spain |
No longer available