Specifications
| Sensor Type | Hall Sensor |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with cable |
| Overall Length | 494 mm |
| Temperature range from | -40 °C |
| Temperature range to | 150 °C |
| Trade Numbers | DF 11, WS7583 |
Shipping Details
| Weight | 0.04 Kg |
| Customs Code | 902910 |
| Country of Origin | Germany |
€23.49
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
DACIA
RENAULT
Cross-Reference Numbers
DACIA
82 00 254 687
DELPHI
METZGER
0900276
RENAULT
60 40 004 542
82 00 254 687
TRISCAN
Fit Vehicles
DACIA
21 vehicles
LOGAN
2004 - ...
RENAULT
19 vehicles
LOGAN
2004 - ...
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| LOGAN I Estate (KS_) 1.4 | 2007-10 - ... | 55 | 75 | 1390 | |
| LOGAN I Estate (KS_) 1.5 dCi | 2008-02 - 2015-06 | 63 | 86 | 1461 | |
| LOGAN I Estate (KS_) 1.5 dCi | 2007-04 - ... | 50 | 68 | 1461 | |
| LOGAN I Estate (KS_) 1.6 | 2007-04 - ... | 64 | 87 | 1598 | |
| LOGAN I Estate (KS_) 1.6 (KS0L, KS0M, KS0P, KS1S) | 2007-04 - ... | 77 | 105 | 1598 | |
| LOGAN I (LS_) 1.4 | 2004-09 - ... | 55 | 75 | 1390 | |
| LOGAN I (LS_) 1.5 dCi | 2007-04 - ... | 50 | 68 | 1461 | |
| LOGAN I (LS_) 1.6 | 2004-09 - ... | 64 | 87 | 1598 | |
| LOGAN I (LS_) 1.6 (LS0L, LS09, LS0V, LS0P, LS18, LS1S, LS1V, LS1Y,... | 2007-04 - 2013-10 | 77 | 105 | 1598 | |
| LOGAN EXPRESS (US_) 1.6 | 2007-04 - ... | 64 | 1598 | ||
| LOGAN I (LS_) 1.5 dCi | 2006-04 - 2013-10 | 48 | 65 | 1461 | |
| LOGAN I Estate (KS_) 1.5 dCi (KS04, KS1L) | 2011-06 - 2015-06 | 66 | 90 | 1461 |
TWINGO
1996 - 2012
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| TWINGO I Hatchback Van (S06_) 1.2 (S066, S068) | 1996-05 - 2004-08 | 43 | 1149 | ||
| TWINGO I Hatchback Van (S06_) 1.2 | 2001-01 - 2012-06 | 55 | 1149 | ||
| TWINGO I (C06_) 1.2 16V (C060) | 2004-08 - 2007-06 | 44 | 60 | 1149 | |
| TWINGO I (C06_) 1.2 16V (C06C, C06D, C06K) | 2001-01 - 2007-06 | 55 | 75 | 1149 | |
| TWINGO I (C06_) 1.2 (C066, C068) | 1996-05 - 2007-06 | 43 | 58 | 1149 | |
| TWINGO I (C06_) 1.2 (C067) | 1996-05 - 2007-03 | 40 | 54 | 1149 | |
| TWINGO I (C06_) 1.2 LPG | 2003-10 - 2007-06 | 44 | 60 | 1149 |
Alternatives
€20.82
Dispatch on next business day
€16.94
dispatch in 28 business days