No longer deliverable by the manufacturer
Specifications
| Electrode Gap | 0.6 mm |
| Tightening Torque | 28 Nm |
| Thread Size | M 14 x 1,25 |
| Thread Length | 19 mm |
| Spanner Size | 21 |
| Spark Position | 1 mm |
| Number of pins | 1 |
| Trade Numbers | W 290 R 17, W2CS, W 2 CS |
Shipping Details
| Weight | 0.055 Kg |
| Customs Code | 851110 |
| Country of Origin | Germany |
No longer available