No longer deliverable by the manufacturer
Product has been replaced by:
0 242 232 801
Specifications
| Quantity Unit | Kit |
| Electrode Gap | 1.6 mm |
| Tightening Torque | 28 Nm |
| Thread Size | M 14 x 1,25 |
| Thread Length | 19 mm |
| Spanner Size | 16 |
| Spark Position | 3 mm |
| Number of pins | 4 |
| Trade Numbers | +48, FGR 7 DQP+ |
Shipping Details
| Weight | 0.242 Kg |
| Customs Code | 851110 |
| Country of Origin | Germany |
No longer available