No longer deliverable by the manufacturer
Dimensions and size
| Length | 211.5 | mm |
Specifications
| Voltage | 12 V |
| Rated Power | 0.8 kW |
| Number of mounting bores | 1 |
| Number of threaded holes | 2 |
| Number of Teeth | 9 |
| Clamp | 50 |
| Clamp | 30 |
| Flange Diameter | 64 mm |
| Rotation Direction | Clockwise rotation |
| Pinion Rest Position | 11 mm |
| Starter Type | Self-supporting |
| Thread Size | M8 |
| Thread Size 1 | M8x1.25 |
| Bore Ø 3 | 10.5 mm |
| Position/Degree | rechts |
| Mounting Angle | 43 degrees |
| Jaw opening angle measurement | 130 Degree |
| Mounting bore angle measurement | 43 degree |
| Trade Numbers | EF (R) 12V 0,8 KW |
Shipping Details
| Weight | 3.884 Kg |
| Customs Code | 851140 |
| Country of Origin | China |
No longer available