Dimensions and size
| Length | 169 | mm |
Specifications
| Voltage | 12 V |
| Rated Power | 0.8 kW |
| Number of mounting bores | 0 |
| Number of threaded holes | 3 |
| Number of Teeth | 8 |
| Clamp | 30,50 |
| Rotation Direction | Clockwise rotation |
| Pinion Rest Position | -1 mm |
| Starter Type | Self-supporting |
| Thread Size | M10x1,5 |
| Thread Size 1 | M10x1,5 |
| Thread Size 2 | M10x1,5 |
| Position/Degree | rechts |
| Mounting Angle | 50 degrees |
| Jaw opening angle measurement | 150 Degree |
| Mounting bore angle measurement | 50 degree |
Shipping Details
| Weight | 3.418 Kg |
| Customs Code | 851140 |
| Country of Origin | China |
€88.54
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns