Dimensions and size
| Length | 247 | mm |
Specifications
| Voltage | 12 V |
| Rated Power | 2.5 kW |
| Number of mounting bores | 0 |
| Number of threaded holes | 3 |
| Number of Teeth | 9 |
| Clamp | 30,50 |
| Flange Diameter | 82 mm |
| Rotation Direction | Clockwise rotation |
| Pinion Rest Position | 27 mm |
| Starter Type | Self-supporting |
| Thread Size | M8x1.25 |
| Thread Size 1 | M8x1.25 |
| Thread Size 2 | M8x1.25 |
| Position/Degree | rechts |
| Jaw opening angle measurement | 100 Degree |
Shipping Details
| Weight | 4.821 Kg |
| Customs Code | 851140 |
| Country of Origin | China |
€111.37
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates