Dimensions and size
| Length | 232 | mm |
Specifications
| Voltage | 12 V |
| Rated Power | 2 kW |
| Number of mounting bores | 1 |
| Number of threaded holes | 1 |
| Number of Teeth | 11 |
| Clamp | 30,50 |
| Flange Diameter | 74 mm |
| Rotation Direction | Clockwise rotation |
| Pinion Rest Position | 24.5 mm |
| Starter Type | Self-supporting |
| Thread Size | M12x1,25 |
| Bore Diameter | 13 mm |
| Position/Degree | links |
| Mounting Angle | 61 degrees |
| Jaw opening angle measurement | 119 Degree |
| Mounting bore angle measurement | 61 degree |
Shipping Details
| Weight | 4.706 Kg |
| Customs Code | 851140 |
| Country of Origin | China |
€185.36
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns