No longer deliverable by the manufacturer
Dimensions and size
| Height | 42 | mm |
| Length | 266 | mm |
| Width | 170 | mm |
Specifications
| Filter type | Filter Insert |
| Container Type | Box |
| Packaging length | 27.3 cm |
| Packaging width | 17.4 cm |
| Packaging height | 5.9 cm |
| Trade Numbers | CAF100677P |
Shipping Details
| Weight | 0.315 Kg |
| Weight Volumetric | 0.788 Kg |
| Customs Code | 842131 |
| Country of Origin | China |
No longer available
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
AMC
MAZDA
Cross-Reference Numbers
ALCO FILTER
AMC
TA1185
BALDWIN
PA2243
BLUE PRINT
BOSCH
CHAMPION
CLEAN FILTERS
COMLINE
CTY12177
COOPERS
AG1132
CoopersFiaam
PA7209
DENCKERMANN
A140156
EUROREPAR
1680348080
E147261
FEBI BILSTEIN
FI.BA
FA-220
FIL FILTER
HP 5010
FILTRON
FRAM
CA 5466
CA5466
GUD
AG900
HENGST FILTER
HERTH+BUSS JAKOPARTS
JAPANPARTS
MAGNETI MARELLI
MAZDA
KJ01-13Z40
MECAFILTER
ELP3802
MFILTER
K 237
MISFAT
P608
Motorcraft
MFA711
NIPPARTS
PURFLUX
PUROLATOR
A 24722
SOFIMA
TECNECO FILTERS
AR5466PMJ
TECNOCAR
NA
TOYOTA
17801-02030
17801-15070
1780102030
1780115070
UFI
VAICO
VALEO
WILMINK GROUP
WG1216818
WG1378829
WG1746759
WG1792340
WG2282655
WG2520006
WG2546205
WG2546258
Fit Vehicles
MAZDA
1 vehicles
XEDOS
1995 - 2000
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| XEDOS 9 (TA) 2.3 24V (TA3P) | 1995-02 - 2000-01 | 155 | 211 | 2255 |
TOYOTA
35 vehicles
COROLLA
1991 - 2007
Alternatives
€7.07
Dispatch on next business day
€5.18
Dispatch on next business day
€4.26
Dispatch on next business day
€7.33
Dispatch on next business day
€3.66
Dispatch on next business day