Dimensions and size
| Height 1 | 50 | mm |
| Height | 56 | mm |
| Length | 270 | mm |
| Width | 170 | mm |
Specifications
| Filter type | Filter Insert |
| Container Type | Box |
| Packaging length | 27 cm |
| Packaging width | 17.5 cm |
| Packaging height | 6 cm |
Shipping Details
| Weight | 0.264 Kg |
| Weight Volumetric | 0.66 Kg |
| Customs Code | 842131 |
| Country of Origin | China |
€6.21
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
FIAT
Cross-Reference Numbers
BLUE PRINT
BOSCH
CLEAN FILTERS
COMLINE
EAF649
CoopersFiaam
PA7516
DENCKERMANN
A141691
EUROREPAR
1611156080
FEBI BILSTEIN
FI.BA
FA-8758
FIAT
55184943
FILTRON
FRAM
CA10198
HENGST FILTER
NA
JAPANPARTS
NA
JAPKO
KNECHT
MAGNETI MARELLI
153071760189
154703742540
MAHLE
MANN-FILTER
MECAFILTER
ELP9142
MISFAT
P698
PURFLUX
SOFIMA
TECNECO FILTERS
AR2033PMS
TECNOCAR
A2192
UFI
VAICO
VALEO
WILMINK GROUP
WG1216182
WG1747556
WG1792307
WG2284269
WIX FILTERS
Fit Vehicles
FIAT
27 vehicles
BRAVO
2006 - 2014
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| BRAVO II (198_) 1.9 D Multijet (198AXD1A) | 2006-11 - 2009-12 | 85 | 116 | 1910 | |
| BRAVO II (198_) 1.9 D Multijet (198AXB1A) | 2007-04 - 2014-12 | 88 | 120 | 1910 | |
| BRAVO II (198_) 1.9 D Multijet (198AXC1B) | 2007-04 - 2014-12 | 110 | 150 | 1910 | |
| BRAVO II (198_) 1.9 D Multijet (198AXE1A) | 2007-04 - 2008-12 | 66 | 90 | 1910 |
STILO
2001 - 2008
Alternatives
€4.84
Dispatch on next business day
€10.14
Dispatch on next business day
€7.10
Dispatch on next business day
€7.94
Dispatch on next business day
€5.15
Dispatch on next business day