Dimensions and size
| Diameter | 7 | mm |
| Length 1 | 948 | mm |
| Length 2 | 878 | mm |
| Length 3 | 1018 | mm |
| Length 4 | 1018 | mm |
| Length 5 | 938 | mm |
| Length 6 | 888 | mm |
| Length 7 | 848 | mm |
| Length 8 | 968 | mm |
| Length 9 | 753 | mm |
Specifications
| Spark Plug | Connector Type SAE |
| Ignition Coil | Connector Type SAE |
| Ignition Distributor/Rotor | Connector Type SAE |
| Number of circuits | 10 |
| DIN/ISO | D TYPE 1 |
| Container Type | Box |
| Packaging length | 42 cm |
| Packaging width | 22 cm |
| Packaging height | 8 cm |
Shipping Details
| Weight | 1.455 Kg |
| Customs Code | 854430 |
| Country of Origin | France |
€96.69
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates