Lower Front Axle
Specifications
| Weight | 0.814 kg |
| Packaging length | 9 cm |
| Packaging width | 9 cm |
| Packaging height | 11 cm |
| Fitting Position | Lower Front Axle |
| Cone Size | 18 mm |
| Thread Size 1 | MM16X1,5R |
Shipping Details
| Weight | 0.781 Kg |
| Customs Code | 870880 |
| Country of Origin | Italy |
€15.20
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
NISSAN
OPEL
RENAULT
VAUXHALL
Cross-Reference Numbers
FEBI BILSTEIN
LEMFÖRDER
MEYLE
MOOG
NISSAN
40160 00Q0A
OCAP
OPEL
44 31 869
RENAULT
77 01 477 385
SIDEM
SKF
Schaeffler FAG
TEKNOROT
R-655K
VAUXHALL
93 161 884
VEMA
26927
Fit Vehicles
NISSAN
11 vehicles
PRIMASTAR
2006 - ...
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| PRIMASTAR Van (X83) 2.5 dCi 115 | 2008-09 - ... | 84 | 114 | 2463 | |
| PRIMASTAR Van (X83) 2.0 dCi 115 | 2006-09 - ... | 84 | 114 | 1995 | |
| PRIMASTAR Van (X83) 2.5 dCi 150 | 2006-09 - ... | 107 | 145 | 2463 | |
| PRIMASTAR Van (X83) 2.0 dCi 90 | 2006-09 - ... | 66 | 90 | 1995 | |
| PRIMASTAR Bus (X83) dCi 115 | 2008-09 - ... | 84 | 114 | 2463 | |
| PRIMASTAR Bus (X83) dCi 120 | 2006-09 - ... | 84 | 114 | 1995 | |
| PRIMASTAR Bus (X83) dCi 150 | 2006-09 - ... | 107 | 145 | 2463 | |
| PRIMASTAR Bus (X83) dCi 90 | 2006-09 - ... | 66 | 90 | 1995 | |
| PRIMASTAR Van (X83) 2.0 | 2006-04 - ... | 86 | 117 | 1998 | |
| PRIMASTAR Bus (X83) 2.0 | 2006-04 - ... | 86 | 117 | 1998 | |
| PRIMASTAR Platform/Chassis (X83) 2.5 dCi 150 | 2006-04 - ... | 107 | 2463 |
OPEL
22 vehicles
VIVARO
2001 - 2014
RENAULT
21 vehicles
TRAFIC
2001 - ...
Alternatives
€11.23
Dispatch on next business day
€10.59
Dispatch on next business day
€10.97
Dispatch on next business day
€7.87
Dispatch on next business day
€11.20
Dispatch on next business day