Front Axle
Dimensions and size
| Length | 295 | mm |
Specifications
| Fitting Position | Front Axle |
| Weight | 658 g |
| Total Length | 333 mm |
| Internal Thread Size | M16X1.5 |
| External Thread Size | M14XP1.5 |
| Shaft diameter | 16 mm |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with nut |
Shipping Details
| Weight | 0.62 Kg |
| Customs Code | 870894 |
| Country of Origin | South Korea |
€13.57
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns