| Oxygen Sensor | Heated |
| Oxygen Sensor | Finger probe |
| Oxygen Sensor | Thread pre-greased |
| Oxygen Sensor | Lambda Sensor |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Cable Length | 850 mm |
| Number of pins | 4 |
| Manufacturer Restriction | DENSO |
| for OE number | 8946517201 |
| Quality | DENSO |
| Weight | 117 g |
| Gross Weight | 150 g |
| Weight | 0.158 Kg |
| Customs Code | 902710 |
| Country of Origin | Japan |
€54.51
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
Fit Vehicles
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| MR2 III (ZZW3_) 1.8 16V VT-i (ZZW30) | 1999-10 - 2007-06 | 103 | 140 | 1794 |
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| PREVIA II (_R3_) 2.4 (ACR30) | 2000-02 - 2006-02 | 115 | 156 | 2362 |
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| YARIS (_P1_) 1.0 (SCP10_, SCP10R) | 1999-04 - 2005-09 | 50 | 68 | 998 |
Alternatives
€61.80
Dispatch on next business day
€35.01
Dispatch on next business day
€38.82
Dispatch on next business day
€43.83
Dispatch on next business day
€22.51
Dispatch on next business day
€34.60
Dispatch on next business day
€43.19
Dispatch on next business day
€52.49
Dispatch on next business day
€36.55
Dispatch on next business day
€36.71
Dispatch on next business day
€29.71
Dispatch on next business day
€49.89
Dispatch on next business day
€42.25
Dispatch on next business day
€27.37
Dispatch on next business day
€27.39
Dispatch on next business day
€31.81
Dispatch on next business day
€57.10
Dispatch on next business day
€28.88
Dispatch on next business day
€42.00
Dispatch on next business day
€29.03
Dispatch on next business day
€48.02
Dispatch on next business day
€39.97
Dispatch on next business day
€32.17
Dispatch on next business day
€61.58
dispatch in 2 business days
€44.15
dispatch in 2 business days