Article to be discontinued
Specifications
| Oxygen Sensor | Unheated |
| Oxygen Sensor | Finger probe |
| Oxygen Sensor | Lambda Sensor |
| Thread Size | Flange 44 |
| Cable Length | 450 mm |
| Number of pins | 2 |
| Manufacturer Restriction | DENSO |
| for OE number | 8946519405 |
| Quality | DENSO |
| Weight | 124 g |
| Gross Weight | 164 g |
Shipping Details
| Weight | 0.181 Kg |
| Customs Code | 902710 |
| Country of Origin | Japan |
No longer available