| Oxygen Sensor | Heated |
| Oxygen Sensor | Planar probe |
| Oxygen Sensor | Thread pre-greased |
| Oxygen Sensor | Lambda Sensor |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Cable Length | 435 mm |
| Number of pins | 4 |
| Manufacturer Restriction | DENSO |
| for OE number | 8946505080 |
| Quality | DENSO |
| Weight | 94 g |
| Gross Weight | 127 g |
| Weight | 0.142 Kg |
| Customs Code | 902710 |
| Country of Origin | Japan |
€55.94
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
Fit Vehicles
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| LS (_F4_) 460 (USF40, USF41) | 2006-08 - ... | 255 | 347 | 4608 |
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| AVENSIS Estate (_T25_) 1.6 VVT-i (ZZT250_, ZZT250R) | 2003-04 - 2008-11 | 81 | 110 | 1598 | |
| AVENSIS Estate (_T25_) 1.8 VVT-i (ZZT251_, ZZT251R) | 2003-04 - 2008-11 | 95 | 129 | 1794 | |
| AVENSIS Saloon (_T25_) 1.6 VVT-i (ZZT250_, ZZT250R) | 2003-04 - 2008-11 | 81 | 110 | 1598 | |
| AVENSIS Saloon (_T25_) 1.8 VVT-i (ZZT251_, ZZT251R) | 2003-04 - 2008-11 | 95 | 129 | 1794 | |
| AVENSIS (_T25_) 1.6 VVT-i (ZZT250_, ZZT250R) | 2003-04 - 2008-11 | 81 | 110 | 1598 | |
| AVENSIS (_T25_) 1.8 VVT-i (ZZT251_, ZZT251R) | 2003-03 - 2008-10 | 95 | 129 | 1794 |
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| COROLLA Verso (ZER_, ZZE12_, R1_) 1.6 (ZNR10_, ZNR10R) | 2004-04 - 2009-03 | 81 | 110 | 1598 | |
| COROLLA Verso (ZER_, ZZE12_, R1_) 1.8 (ZNR11_, ZNR11R) | 2004-04 - 2009-03 | 95 | 129 | 1794 | |
| COROLLA Estate (_E12_) 1.6 VVT-i (ZZE121_, ZZE121R) | 2002-01 - 2007-08 | 81 | 110 | 1598 | |
| COROLLA (_E12_) 1.6 VVT-i (ZZE121_, ZZE121R) | 2002-01 - 2006-12 | 81 | 110 | 1598 | |
| COROLLA Saloon (_E12_) 1.6 VVT-i (ZZE121_, ZZE121R) | 2001-10 - 2008-03 | 81 | 110 | 1598 | |
| COROLLA Verso (_E12_) 1.6 VVT-i (ZZE121_, ZZE121R) | 2001-08 - 2004-05 | 81 | 110 | 1598 |
Alternatives
€31.04
Dispatch on next business day
€62.93
Dispatch on next business day
€32.85
Dispatch on next business day
€33.08
Dispatch on next business day
€44.22
Dispatch on next business day
€46.19
Dispatch on next business day
€82.31
Dispatch on next business day
€36.71
Dispatch on next business day
€44.63
Dispatch on next business day
€25.97
Dispatch on next business day
€38.86
Dispatch on next business day
€47.07
Dispatch on next business day
€35.63
Dispatch on next business day
€30.19
Dispatch on next business day
€50.80
Dispatch on next business day
€15.89
Dispatch on next business day
€32.17
Dispatch on next business day
€37.73
dispatch in 2 business days
€42.44
dispatch in 2 business days
DELPHI ® ES20157-11B1
Lambda Sensor
Product has been replaced by:
ES20157-12B1€101.41
dispatch in 28 business days
€36.41
dispatch in 28 business days
€50.51
dispatch in 28 business days
€57.77
dispatch in 28 business days
€53.12
dispatch in 28 business days
€39.33
dispatch in 28 business days
€32.97
dispatch in 28 business days
€67.39
dispatch in 28 business days
€27.14
dispatch in 28 business days