| Oxygen Sensor | Heated |
| Oxygen Sensor | Finger probe |
| Oxygen Sensor | Thread pre-greased |
| Oxygen Sensor | Lambda Sensor |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with rubber grommet |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Cable Length | 490 mm |
| Number of pins | 4 |
| Manufacturer Restriction | DENSO |
| for OE number | 8946552060 |
| Quality | DENSO |
| Weight | 101 g |
| Gross Weight | 134 g |
| Weight | 0.148 Kg |
| Customs Code | 902710 |
| Country of Origin | Japan |
€53.40
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
Fit Vehicles
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| YARIS (_P1_) 1.3 (NCP10, SCP12_) | 1999-08 - 2005-11 | 63 | 86 | 1299 | |
| YARIS (_P1_) 1.5 (NCP13_, NCP13R) | 2003-01 - 2005-11 | 77 | 105 | 1497 | |
| YARIS (_P1_) 1.5 (NCP13_, NCP13R) | 2001-04 - 2005-09 | 78 | 106 | 1497 | |
| YARIS (_P1_) 1.5 (NCP13_, NCP13R) | 2000-03 - 2005-07 | 110 | 150 | 1497 | |
| YARIS VERSO (_P2_) 1.3 (NCP20_, NCP22_, NCP20R, NCP22R) | 1999-08 - 2002-10 | 63 | 86 | 1299 | |
| YARIS VERSO (_P2_) 1.3 (NCP20_, NCP22_, NCP20R, NCP22R) | 2002-11 - 2005-09 | 62 | 84 | 1299 | |
| YARIS VERSO (_P2_) 1.5 (NCP21_) | 2000-03 - 2005-09 | 78 | 106 | 1497 |
Alternatives
€29.71
Dispatch on next business day
€40.82
Dispatch on next business day
€36.71
Dispatch on next business day
€50.56
Dispatch on next business day
€31.40
Dispatch on next business day
€35.01
Dispatch on next business day
€49.89
Dispatch on next business day
€94.83
Dispatch on next business day
€30.30
Dispatch on next business day
€25.94
Dispatch on next business day
€25.97
Dispatch on next business day
€46.88
Dispatch on next business day
€35.74
Dispatch on next business day
€38.86
Dispatch on next business day
€71.40
Dispatch on next business day
€35.63
Dispatch on next business day
€30.19
Dispatch on next business day
€21.01
Dispatch on next business day
€16.10
Dispatch on next business day
€32.17
Dispatch on next business day
€33.50
dispatch in 2 business days
€34.08
dispatch in 2 business days
€44.15
dispatch in 2 business days
€34.12
dispatch in 2 business days
€38.50
dispatch in 2 business days
€48.85
dispatch in 28 business days
€33.96
dispatch in 28 business days
BOSCH ® 0 258 986 713
Lambda Sensor
Product has been replaced by:
0 258 986 606€46.19
dispatch in 28 business days
€44.60
dispatch in 28 business days
€49.81
dispatch in 28 business days
€45.78
dispatch in 28 business days
€45.12
dispatch in 28 business days