Specifications
| Oxygen Sensor | Heated |
| Oxygen Sensor | Finger probe |
| Oxygen Sensor | Thread pre-greased |
| Oxygen Sensor | Lambda Sensor |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Cable Length | 720 mm |
| Number of pins | 4 |
| Manufacturer Restriction | DENSO |
| for OE number | 1821365D43 |
| Quality | DENSO |
| Weight | 101 g |
| Gross Weight | 134 g |
Shipping Details
| Weight | 0.149 Kg |
| Customs Code | 902710 |
| Country of Origin | Japan |
€56.83
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
BLUE PRINT
DENSO
149100-9180
149100-9181
234000-9061
234000-9062
234000-9070
234000-9071
234000-9072
234000-9073
234000-9074
234000-9160
234000-9161
234000-9162
HERTH+BUSS JAKOPARTS
NGK
93146
OZA751-EE14
SUZUKI
18213-65D43
18213-76J10
18213-76J11
18213-80C01
18213-80G21
Fit Vehicles
SUZUKI
10 vehicles
IGNIS
2000 - 2003
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| IGNIS I (FH) 1.3 (HV51, HX51, RG413) | 2000-10 - 2003-09 | 61 | 83 | 1328 | |
| IGNIS I (FH) 1.3 4WD (RG413) | 2000-10 - 2003-09 | 61 | 83 | 1328 |
JIMNY
1998 - ...
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| JIMNY Closed Off-Road Vehicle (SN) 1.3 16V 4WD (SN413, JB43) | 2001-02 - ... | 60 | 82 | 1328 | |
| JIMNY Closed Off-Road Vehicle (SN) 1.3 4x4 (SN413) | 1998-09 - 2000-08 | 63 | 1298 | ||
| JIMNY Closed Off-Road Vehicle (SN) 1.3 (SN413) | 2004-08 - ... | 63 | 1328 | ||
| JIMNY Open Off-Road Vehicle (SN) 1.3 (SN413) | 2004-08 - ... | 63 | 1328 | ||
| JIMNY Closed Off-Road Vehicle (SN) 1.3 16V (SN413, JB33) | 1998-09 - ... | 59 | 80 | 1298 | |
| JIMNY Closed Off-Road Vehicle (SN) 1.3 16V (SN413) | 2001-02 - ... | 60 | 82 | 1328 | |
| JIMNY Closed Off-Road Vehicle (SN) 1.3 16V 4WD (SN413, JB33) | 1998-09 - ... | 59 | 80 | 1298 | |
| JIMNY Closed Off-Road Vehicle (SN) 1.3 16V 4x4 (SN413, JB43) | 2005-08 - ... | 63 | 86 | 1328 |
Alternatives
€64.19
Dispatch on next business day
€29.71
Dispatch on next business day
€42.25
Dispatch on next business day
€35.01
Dispatch on next business day
€64.28
Dispatch on next business day
€36.71
Dispatch on next business day
€25.94
Dispatch on next business day
€25.97
Dispatch on next business day
€38.86
Dispatch on next business day
€27.27
Dispatch on next business day
€25.20
Dispatch on next business day
€48.78
Dispatch on next business day
€38.65
Dispatch on next business day
€39.97
Dispatch on next business day
€68.78
Dispatch on next business day
€24.33
Dispatch on next business day
€44.15
dispatch in 2 business days
€32.17
dispatch in 2 business days
€36.74
dispatch in 28 business days