| Oxygen Sensor | Heated |
| Oxygen Sensor | Finger probe |
| Oxygen Sensor | Thread pre-greased |
| Oxygen Sensor | Lambda Sensor |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Cable Length | 380 mm |
| Number of pins | 4 |
| Manufacturer Restriction | DENSO |
| for OE number | 22690AA900 |
| Quality | DENSO |
| Weight | 87 g |
| Gross Weight | 115 g |
| Weight | 0.111 Kg |
| Customs Code | 902710 |
| Country of Origin | Japan |
€44.51
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
Fit Vehicles
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| CUORE VI (L251, L250_, L260_) 1.0 | 2003-05 - ... | 43 | 58 | 989 |
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| TREVIS 1.0 | 2006-06 - ... | 43 | 58 | 989 |
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| FORESTER (SH_) 2.5 Turbo AWD (SH9) | 2011-02 - 2013-09 | 193 | 2457 | ||
| FORESTER (SH_) 2.5 AWD (SH9) | 2008-06 - 2013-09 | 169 | 230 | 2457 |
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| IMPREZA Saloon (GE, GV) 2.5 AWD | 2008-10 - ... | 169 | 2457 | ||
| IMPREZA Hatchback (GR, GH, G3) 2.5 WRX SE AWD (GRE) | 2010-07 - 2013-08 | 195 | 2457 | ||
| IMPREZA Saloon (GE, GV) 2.5 WRX SE AWD (GVE, GEE) | 2009-01 - 2014-12 | 195 | 2457 | ||
| IMPREZA Saloon (GE, GV) 2.5 AWD | 2007-07 - ... | 199 | 2457 | ||
| IMPREZA Saloon (GE, GV) 2.5 AWD | 2007-01 - 2007-12 | 200 | 2457 | ||
| IMPREZA Hatchback (GR, GH, G3) 2.5 AWD (GHE) | 2008-01 - 2011-09 | 169 | 230 | 2457 | |
| IMPREZA Hatchback (GR, GH, G3) 2.5 WRX S AWD | 2009-02 - 2010-12 | 188 | 2457 |
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| LEGACY IV (BL) 3.0 R AWD (BLE, B13) | 2003-09 - 2009-08 | 180 | 245 | 3000 | |
| LEGACY IV Estate (BP) 3.0 R AWD (BPE) | 2003-09 - 2009-08 | 180 | 245 | 3000 |
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| OUTBACK (BP) 3.0 AWD (BPE) | 2003-11 - 2009-09 | 180 | 245 | 3000 | |
| OUTBACK (BR) 3.6 R AWD (BRF) | 2009-09 - ... | 191 | 260 | 3630 |
Alternatives
€57.75
Dispatch on next business day
€32.90
Dispatch on next business day
€33.79
Dispatch on next business day
€26.07
Dispatch on next business day
€26.03
Dispatch on next business day
€25.29
Dispatch on next business day
€34.39
Dispatch on next business day
€48.72
Dispatch on next business day
€33.89
Dispatch on next business day
€24.38
Dispatch on next business day
€52.60
Dispatch on next business day
€49.80
Dispatch on next business day
€35.48
Dispatch on next business day
€39.02
Dispatch on next business day
€37.57
Dispatch on next business day
€38.48
Dispatch on next business day
€51.44
Dispatch on next business day
€22.76
Dispatch on next business day
€38.86
Dispatch on next business day
€39.97
Dispatch on next business day
€20.54
Dispatch on next business day
€15.32
Dispatch on next business day
€17.95
Dispatch on next business day
€32.80
Dispatch on next business day
€31.63
dispatch in 2 business days
€31.14
dispatch in 2 business days
€32.57
dispatch in 2 business days
€35.93
dispatch in 2 business days
€57.68
dispatch in 28 business days
€31.56
dispatch in 28 business days
€35.13
dispatch in 28 business days
€35.52
dispatch in 28 business days
€36.97
dispatch in 28 business days
€99.88
dispatch in 28 business days
€46.68
dispatch in 28 business days
€32.68
dispatch in 28 business days
€30.50
dispatch in 28 business days
BOSCH ® F 00H L00 187
Lambda Sensor
Product has been replaced by:
F 00H L00 186€59.24
dispatch in 28 business days
€23.11
dispatch in 28 business days