| Oxygen Sensor | Heated |
| Oxygen Sensor | Finger probe |
| Oxygen Sensor | Thread pre-greased |
| Oxygen Sensor | Lambda Sensor |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Cable Length | 290 mm |
| Number of pins | 4 |
| Manufacturer Restriction | DENSO |
| for OE number | 89465-28440 |
| Quality | DENSO |
| Weight | 85 g |
| Gross Weight | 113 g |
| Weight | 0.102 Kg |
| Customs Code | 902710 |
| Country of Origin | Japan |
€44.56
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
Fit Vehicles
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| CAMRY Saloon (_V4_) 2.4 (ACV40_) | 2006-01 - 2011-09 | 127 | 2362 | ||
| CAMRY Saloon (_V5_) 2.5 (ASV50_, ASV50R) | 2011-09 - 2018-03 | 133 | 2494 | ||
| CAMRY Saloon (_V4_) 2.4 (ACV40) | 2006-01 - 2011-09 | 116 | 2362 | ||
| CAMRY Saloon (_V4_) 2.4 (ACV40_, ACV40R) | 2006-01 - 2011-09 | 123 | 2362 | ||
| CAMRY Saloon (_V5_) 2.5 (ASV50_) | 2011-10 - 2018-03 | 131 | 2494 |
Alternatives
€31.40
Dispatch on next business day
€80.89
Dispatch on next business day
€29.71
Dispatch on next business day
€40.82
Dispatch on next business day
€25.94
Dispatch on next business day
€36.71
Dispatch on next business day
€46.24
Dispatch on next business day
€48.56
Dispatch on next business day
€35.01
Dispatch on next business day
€31.63
Dispatch on next business day
€46.19
Dispatch on next business day
€35.74
Dispatch on next business day
€51.44
Dispatch on next business day
€48.68
Dispatch on next business day
€43.19
Dispatch on next business day
€28.15
Dispatch on next business day
€31.76
Dispatch on next business day
€25.97
Dispatch on next business day
€46.19
Dispatch on next business day
€17.23
Dispatch on next business day
€38.86
Dispatch on next business day
€14.84
Dispatch on next business day
€12.93
Dispatch on next business day
€32.17
Dispatch on next business day
€25.98
dispatch in 2 business days