Article to be discontinued
Specifications
| Core Length | 488 mm |
| Core Width | 377 mm |
| Core Depth | 30 mm |
| Material | Copper |
| Frame Material | Plastic |
| for OE number | 1770060A11 |
| Weight | 4091 g |
| Gross Weight | 5771 g |
| alternative item | - |
Shipping Details
| Weight | 4.607 Kg |
| Weight Volumetric | 18.428 Kg |
| Customs Code | 870891 |
| Country of Origin | Japan |
No longer available
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
SUZUKI
Cross-Reference Numbers
AHE
129.053
AURADIA
KSZ015
AVA Clever Choice
SZ2015
JDEUS
M-0420010
MAGNETI MARELLI
BM369
SUZUKI
1770060A11
1770060A11000
1770060A12000
VALEO
Fit Vehicles
SUZUKI
10 vehicles
VITARA
1988 - 1999
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| VITARA (ET, TA, TD) 2.0 TD Intercooler All-wheel Drive (SV420D) | 1995-12 - 1998-03 | 64 | 87 | 1998 | |
| VITARA Cabrio (ET, TA) 1.6 (TA01, SE416) | 1988-07 - 1995-01 | 59 | 80 | 1589 | |
| VITARA Cabrio (ET, TA) 1.6 i 16V (TA02, SE416) | 1990-07 - 1999-03 | 71 | 97 | 1590 | |
| VITARA (ET, TA, TD) 1.6 All-wheel Drive (SE416, TA01) | 1988-07 - 1995-12 | 60 | 82 | 1589 | |
| VITARA (ET, TA, TD) 1.6 i 16V All-wheel Drive (ET, TA02, SE416) | 1990-07 - 1998-03 | 71 | 97 | 1590 | |
| VITARA (ET, TA, TD) 1.6 All-wheel Drive (TA, TA01, SE416) | 1988-07 - 1998-03 | 59 | 80 | 1590 | |
| VITARA (ET, TA, TD) 1.9 D All-wheel Drive (SE419TD) | 1996-08 - 1998-03 | 55 | 75 | 1905 | |
| VITARA (ET, TA, TD) 2.0 V6 24V All-wheel Drive (SV620) | 1994-12 - 1998-03 | 100 | 136 | 1998 |
X-90
1995 - 1997
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| X-90 (EL) 1.6 i 16V (SZ416) | 1995-09 - 1997-12 | 71 | 97 | 1590 | |
| X-90 (EL) 1.6 i 16V 4x4 (SZ416) | 1995-09 - 1997-12 | 71 | 97 | 1590 |
Alternatives
€70.82
Dispatch on next business day
€60.77
Dispatch on next business day
€78.70
Dispatch on next business day
€67.49
Dispatch on next business day
€50.66
Dispatch on next business day
€64.38
Dispatch on next business day
€69.92
dispatch in 2 business days
€226.15
dispatch in 4 business days
€208.70
dispatch in 28 business days
€234.04
dispatch in 28 business days
€68.60
dispatch in 28 business days
€81.92
dispatch in 28 business days
€51.56
dispatch in 28 business days